AIN VARES maalib Jumala Sõna

AIN VARES maalib Jumala Sõna

Ain Vares väljendab enda sees olevat usku veidi teistsugusel viisil kui enamik kristlasi. Alates 1993. aastast on ta kristliku kunsti looja. Tema elu eemärk ja igatsus on maalida Jumala Sõna, et selle läbi puudutada vaatajate südant ja avada nende silmi tõelisusele siin maailmas.

 

Kas oled saanud kristlikud väärtused kodust kaasa?

Minu pere on olnud uskmatu, kuid emapoolne vanaema, kes oli kristlane, rääkis mulle tihti Jumalast ja Jeesusest. Mäletan, et kuulasin huviga vanaema lugusid Piiblist, õppisin isegi mõned kristlikud laulud selgeks, kuid kõik see läheb kuidagi kaduma, kui ei ole pidevalt asja juures. Alles siis, kui olin oma eluga ummikusse jõudnud, kui kõik mu ümber ja mu sees lagunes, kui olin ennast rentslisse joonud, hakkasin kisendama Jumala poole, et kui oled olemas, tõmba mind sellest välja. Ja Ta vastas. 27-aastaselt võtsin Jeesuse oma Päästjaks ja Issandaks vastu.

 

Millal Sa maalimisega alustasid?

Olen maalimise ja joonistamisega tegelenud nii kaua, kui mäletan. Pärast kunstikooli maalisin palju maastikke ja portreid, kuid päeval, mil sain päästetud, pani Jumal mu südamesse maalida Tema Sõna.

 

Mis on “Painted word of God” eesmärk?

Minu loomingu võiks võtta kokku lausega “Maalitud Jumala Sõna”, sest mu eesmärk ja igatsus on anda Jumala Sõna edasi maali kaudu – maalida pilte, mis paneksid vaataja mõtlema vaimsetele asjadele. Need on inimestele, kes otsivad midagi enamat, kui nähtav maailm suudab pakkuda. Need on vaatajaile, kes janunevad tõe järele, otsivad seda õiget teed, mida mööda käia, ja tõelist elu, mida elada. See on evangeelium pildis.

 

Kas jagaksid mõne loo, kuidas Sinu maalid on inimesi puudutanud?

Lugusid on mitmeid. Inimesed kirjutavad mulle sellest, kuidas nad on mu maale vaadates taastanud või uuendanud oma osaduse Jeesusega, vabanenud depressioonist, saanud julgustatud, inspireeritud, tagasi lootuse ja rõõmu Issandas.

 

Milline salm Piiblist on Su hiljutine lemmik?

Aga Jumalale, kes meis tegutseva väega võib korda saata palju rohkem, kui oskame paluda või isegi mõelda, temale olgu kirkus koguduses ja Kristuses Jeesuses igavesest ajast igavesti kõigi sugupõlvedeni! Aamen. (Ef 3:20-21)

 

Ain Varese loominguga saad tutvuda: www.ainvaresart.com

Tekst Maria Savitskaya ja Ain Vares
Foto Villu Vares

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 4/2012 Oktoober

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit