Juhtkiri Pluss 4/2019: Liiga lähedal?


Kaunist advendiaega, armas lugeja!

Kas Jumal on kaugel või lähedal? See on huvitav küsimus, sest ilmselt oleme kõik kogenud nii ühte kui teist. Lähedust on aga kahesugust. Ühte mõõdame meetrites või sentimeetrites ja teist, mõõdame tundmises. Näiteks oma abikaasale lähedale jõudmiseks pean tegema vaid mõned sammud trepist alla ja kööki. Temaga lähedaks saamine aga on võtnud praeguseks juba 12 aastat ja kindlasti on võimaik veel edasi liikuda. Muuseas, kuidas saad teada, et oled kellegagi väga lähedaseks saanud? Siis kui olete pikemat aega sõnagi lausumata samas toas istunud ja see ei tundu imelik 🙂

 

Jumalaga suhtes saame kogeda nii ühte kui ka teist lähedust. Tunneme, kui lähedal on Ta meile rasketel hetkedel, ja võime olla kogenud Tema ligiolu või lausa reaalset kohalolekut. Meie suhe Jumalaga saab kasvada järjest lähedasemaks, kui kõigil oma teedel Temaga koos käime, Teda usaldades ja tundma õppides.

 

Mõtle, kes Sind julgustab, kui Sul on raske? Kes lohutab, kui meel on kurb? On see Su ema, isa või vanaema? Hea sõber? Kellel lubaksid nutu puhul oma pisaraid kuivatada? Palju võib olla neid, kes kallistavad, julgustavad ning muul viisil toetavad. Ent inimesega, kel lubaksid oma pisaraid kuivatada, peaks olema ikka väga eriline suhe.
Tead mis? Jumal just sellist suhet Sinuga tahabki! Piiblis kirjutatakse: „Tema pühib ära iga pisara nende silmist.“ (Ilm 21:4) See võimas kirjakoht näitab, et Jumal ei jää kaugeks ja eemalolevaks, vaid vastupidi, igatseb tulla eriliselt lähedale.

 

Oma ajalikus elus teeme pidevalt samme Jumalale lähemale ja ühel päeval kohtume Temaga palgest palgesse. Ei tohi unustada, et sellele kohtumisele peaks eelnema lähedaseks saamine. Advendiajal meenutatakse seda suurt hetke, kui Jumal astus alla maa peale. Jeesus tuli inimestele lähedale. Oli ka neid, kes tundsid, et nüüd tuli Jumal liiga lähedale. Oli vaja Ta risti lüüa, et Temast vabaneda, sest patune ja rikutud süda ei talu Jumala lähedust. Ometi on see lähedus ainuke koht, kus see süda võib muutuda (Rm 5:8). Niisiis on Jumal ise loonud ristikujulise silla meid Temast lahutava kuristiku kohale ning ootab, et Temale läheneksime.

 

Ära karda, Sa ei ole liiga lähedal. Vastupidi, loodan, et Sinu sees on igatsus saada Jeesusega veelgi lähedasemaks. Nii et vala endale tassi sooja teed, kui tarvis, pane ka villased sokid jalga, ja asu aga julgelt seda ajakirja lugema.

 

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja