Jumalaga üheskoos olemine


Iga inimese elus on lõpmatult palju olukordi, mis takistavad rahulikult koos Jumalaga elamist. Ka see, mis tundub meeldiv, võib tegelikult olla halb inimese vaimsele heaolule. Kui eksimust märkad, on väga oluline meelt parandada.

Kristlaste Jumal on armuline. Ta mõistab inimeste nõrkusi ja annab ka suured eksimused andeks. Eksijad saavad koos maailma valitsejaga alustada puhtalt lehelt. Seda kinnitab ka Piibel:Mis me siis ütleme selle kohta? Kui Jumal on meie poolt, kes võib olla meie vastu? Tema, kes oma Poegagi ei säästnud, vaid loovutas tema meie kõikide eest, kuidas ta ei peaks siis koos Pojaga meile kõike muud kinkima?“ (Rm 8:31-32)  

Probleem tekib, kui meelt ei parandata. Inimene ei saa patte andeks ja tema ühendus Jumalaga võib katkeda. Taevane Isa ei lakka inimest armastamast ja ootab ikka oma last. Inimese enda elu läheb aga raskemaks. Tal ei ole võimalik kusagilt saada väge, mida annab Püha Vaimu osadus, Piibli lugemine, kogudusega koos teenimine või palvetamine. Võidakse sattuda valele teele, mis erineb oluliselt Jumala parimast plaanist. Seepärast on öeldud: „Surmake nüüd need liikmed, mis on maa peal: hoorus, rüvedus, kirg, kuri himu ja ahnus, mis on ebajumalateenistus. Nende pärast tuleb Jumala viha [sõnakuulmatute laste peale].“ (Kl 3: 5-6)

Kui tunda süüd oma pattude pärast ja soovi anda elu Jumala kätte, ei saa ükski probleem olla nii suur, et lahutaks inimese lõplikult Loojast. Jumala ütleb oma Sõnas: „Issand on ligi neile, kes on murtud südamelt, ja päästab need, kellel on rusutud vaim.“ (Ps 34:19) Jumalaga saab tähistada igat õnnestumist ja leida lohutust keerulistel aegadel. Need, kes hoiavad oma südant kõvana ega lase Teda ligi, võivad ühel hetkel murduda, kuid abi ei oska nad kusagilt leida. Olgem siis ikka üheskoos Jumalaga ja hoidkem seda suhet tugevana.

 

Palve:

Kallis Jumal,
Ma palvetan Sinu poole, sest soovin elada Sinu jaoks. Sina tead, mis on mulle parim, ja tahad mind aidata igal hetkel minu elus. Sa kannad hoolt minu eest, kui mina seda tähele ei panegi, ja ükski minu mure ei ole Sulle teadmata. Palun, et Sa võtaksid mu mured enda kanda ja leiaksid neile kõigile sobiva lahenduse. Palun koputa minu südametunnistuse peale, kui teen midagi valesti, et saaksin ennast kohe parandada. Kanna hoolt ka nende eest, kes Sind üldse ei tunne, et nad leiaksid ka oma südamesse rahu. Tänan Sind, et armastad kõike loodut ja nende seas ka mind üliväga. Aamen.

 

Tekst Johannes Ots
Foto Unsplash

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 3/2019 September

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit