LECRAE – gangsterist räppariks

LECRAE – gangsterist räppariks

Lecrae Devaughn Moore on 35-aastane kuulus kristlasest räppar ja kolme lapse isa. Ta on sündinud linnas nimega Houston, mis asub Texase osariigis Ameerikas. Lecrae´ lapsepõlv pole olnud lihtne. Teda kasvatas vaid ema, oma isaga pole mees kunagi kohtunud. 16-aastasena hakkas ta varastama, kaklema ja narkootikume tarvitama. Temast sai narkodiiler, kes kandis kaasas Piiblit vaid sellepärast, et vanaema oli selle talle hea õnne jaoks kinkinud. Kui Lecrae narkootikumide omamise eest arreteeriti, lasi ohvitser tal Piiblit nähes minna, tingimusel et mees hakkab selle raamatu järgi elama.

Vastumeelsus Piiblile

Lecrae lõpetaski alkoholi ja uimastite tarbimise ning hakkas selle asemel põnevust otsima, tehes erinevaid ohtlikke ja hullumeelseid asju. Muuhulgas hüppas ta kolmandalt korruselt alla ja sai sellepärast endale hüüdnime “Crazy Crae”. Lecrae´ mures ema innustas teda Piiblit lugema. „Mäletan, et rebisin Piiblist lehti välja ja viskasin need maha. Ma ei tahtnud Piiblit, ma ei võinud seda siiralt käes hoida,“ meenutab Lecrae. Ta hakkas jälle rohkem suitsetama ja jooma ning tüdrukuid otsima. Tühjus tema sees aina kasvas. 17-aastasena tõestasid noormehe finants- ja suhtemured talle, et ta on omadega tupikus.

Oma vanaema mõjutusel otsustas Lecrae uuesti alustada kirikust. Tüdruk, kellega Lecrae õppis koos keskkoolis, kutsus teda Piiblikooli, kus ta kohtus oma tulevase naise Darraghiga. „Piiblikooli õpilased olid tavalised inimesed nagu mina. Nad lugesid samu raamatuid ja kuulasid sama muusikat. Nende iseloom oli lihtsalt erinev. Nad olid armastavad ja see oligi see, mis mind ligi tõmbas,“ jutustab Lecrae.

19-aastasena tegi Lecrae lõpliku otsuse elada Jumala jaoks, olgugi et see ei sündinud üleöö ja ta raiskas palju aega valesid otsuseid tehes.

Võlutud Ristiliikumisest

Kord osales Lecrae sõbra kutsel ühel konverentsil, kuhu ta läks eelkõige huvist kohata tüdrukuid ja näha suurlinna. Konverentsil sai ta võlutud kristlikust hiphopigrupist nimega The Cross Movement (Ristiliikumine). Lecrae nägi seal kutte, kes olid samuti gängidest, äärmusliku minevikuga tüdrukuid, räppareid, tantsijaid ja lauljaid, kes tulid temaga samast taustast. Ometi armastasid nad Jeesust. Lecrae sõnul polnud ta kunagi midagi sarnast näinud. Pärast pastori kõnet oli mees vaid palunud: „Jumal, too mind sellest välja, ainult ära tapa mind. Tee, mida tahad selleks, et mind kätte saada, kuid ära tapa“.

Viis aastat hiljem kohtus Lecrae Ben Washeriga ning sellest algas tema muusikukarjäär. 25-aastaselt ilmus tema esimene album „Real Talk“. Artistina on Lecrae jõudnud edu tipu lähedusse, ta on välja andnud seitse head albumit. Muuhulgas on ta võitnud Grammy auhinna ja on saanud lepingu Red Distribution/Sony Musicuga oma helitööde levitamiseks. 2010. avaldatud album „Rehab“ sai kriitikute heakskiidu ning jõudis Top 200 edetabeli ihatud Top 20-sse.

Tema muusika sõnum kõnetab igaüht, alates lapsest, kes keldris rütmi harjutab, kuni maailma suurimate trükiste peatoimetajateni välja. Lecare on oma loomingu mõjust teadlik ning näeb selles võimalust jõuda väga paljudeni.

Lisaks muusikale on Lecare alustanud tööd mentorina kohalikus alaealiste kinnipeetavate keskuses, mis on muutunud ülemaailmseks missiooniks.

 

Tekst Tõnis Takel
Fotod Lecrae promo

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 2/2015 Mai

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit