7 julgustust terveks eluks


Kristlase eluteele võib tulla palju raskusi. Tihti me ei tea, mida raskustes teha ja kuidas nendega hakkama saada. Siin on seitse julgustust, mis aitavad mõtteid hoida Jumala lubadustel ning tuletavad meelde, milline on meie Jumal.

 

1.Koos Jumalaga läbid iga raskuse

Ükskõik missuguseid olukordi me ka ei kohtaks, ainult koos Jumalaga oleme tõeliselt tugevad ja suudame raskustest läbi tulla. Raskused pole meeldivad ja pigem tahaksime minna nendest mööda, mitte läbi, aga Jumalaga koos saame lõpuks laulda nagu kuningas Taavet, kui Issand oli ta päästnud kõigi ta vaenlaste käest: „Oma Jumalaga ma hüppan üle müüri.“ (Ps 18:30) Jeesus on meie karjane, kes viib läbi ka surmavarju orust (Ps 23). Kui Tema on meiega, kes saab olla meie vastu? (Rm 8:31)

 

2. Kõik on Jumala kontrolli all

Maailmas ja igaühe elus võivad olukorrad muutuda väga kiirelt ja ettearvamatult. See, mis tundus normaalne ja 100% kindel, võib mõne aja pärast olla täiesti pea peale pööratud. Segaduse keskel aitab meil rahu säilitada tõde, et Jumalal on alati kõik kontrolli all – ka siis, kui tunned, et ei saa hakkama ja Su ümber on kaos. Tema teab, mis on olnud, mis toimub ja mis ees ootab (Js 46:9–10).

 

3. Palved aitavad

Kui Jumal teab kõike ja on kõikvõimas, milleks siis üldse palvetada? Palve on salarelv, mida saame kasutada saatana kiusatuste vastu, aga mitte ainult. See on viis Jumalaga suhtlemiseks ja Tema kiitmiseks, võimalus paluda nii enda kui ka teiste vajaduste eest. Palve on väga võimas ja võib pöörata halvad situatsiooni 180°.

 

4. Saad Jumalat alati usaldada

Ainus inimene, kes kunagi ei valetanud ja pidas alati oma sõna, oli Jeesus. Ta ei murdnud iialgi ühtegi lubadust, just nagu Vanas Testamendis ei jätnud Jumal tegemata midagi sellest, mida Ta oli tõotanud. Kui rahvas pöördus oma kurjadest tegudest, siis kuulutatud karistused jäid tulemata, aga ka seda oli Jumal ette lubanud (2Aj 7:14). Usaldus on väga oluline igas suhtes, sellepärast usaldame julgelt ka Jumalat, et osadus säiliks ja saaks aina tugevamaks.

 

5. Jumal ei jäta Sind kunagi maha

Hetkedel, mil tunneme, et oleme täiesti üksi ja keegi ei suuda mõista, mida läbi elame, peame meelde tuletama Jeesuse lubadust: „Ja vaata, mina olen iga päev teie juures ajastu lõpuni.“ (Mt 28:20) Meiega on ka Püha Vaim, keda kutsutakse Trööstijaks ja Lohutajaks. Ka siis, kui me inimestena pöörame Jumalale selja, on Tema armuline. Ta tuleb meid otsima ja ootab meid tagasi enda juurde. (Lk 15:5; 20)

 

6. Jumal tahab Sulle parimat

Jumal teab alati, mis on meile kõige parem, sest Ta armastab meid. Mõnikord aga tundub, et see parim on midagi, mida me ise ei sooviks. Tihti võime alles tagantjärele märgata Jumala juhtimist olukordades, mis alguses näisid kõike muud kui kasulikud. Mitte miski ei suuda meid lahutada Jumala armastusest, ka mitte meie enda piiratud arusaamised (Rm 8:38–39).

 

7. Kuuletu Jumalale kohe

Jumala hääl võib olla vaikne (1Kn 19:11–12) või kõlada selgelt. Mõlemal juhul peab selle kuulmiseks olema tähelepanelik ja seejärel ka tegema, mida Jumal ütleb. Kui meil tuleb meelt parandada, siis Jumal kõnetab, sest Ta tahab patud andeks anda. Kui tunneme ära, et on aeg tegutseda või hoopis paigal püsida, siis peame kuuletuma. Jumala plaane ei maksa edasi lükata, need on meile parimad.

 

Tekst Renata Kaleininkas
Foto Pexels

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2021 Kevad

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit